Ziemia Odrowążów to historia Rodu Odrowążów, ich dokonania, a także to, co pozostawili po sobie w umysłach i działaniach ludzi po nich następujących jest główną przesłanką powstania tego wydawnictwa. Chcielibyśmy podkreślić, że w dzisiejszym zglobalizowanym XXI wieku, przy ogromnej komercjalizacji prawie wszystkich dziedzin życia społecznego i gospodarczego, potrzebna staje się refleksja nad Naszą przeszłością i tożsamością: staje się ona potrzebą społeczną, a nie tylko zwykłą inicjatywą wydawniczą.

 

 

kwartalnik 013 kwartalnik 016 kwartalnik 21 kwartalnik 011

 

Budowa Naszej Małej Ojczyzny, ojczyzny "Ziemi Odrowążów" poprzez uświadomienie bogactwa historii, dokonań ludzi, kultury, a także problemów, które nas trapią to także cel główny, który redakcja Kwartalnika będzie wypełniać treścią. Chcemy, aby na łamach Kwartalnika publikowali głównie autorzy i twórcy naszego regionu. Twórcy, dla których publikacja w Kwartalniku jest być może jedyną szansą na debiut.

 

Chcemy zatem skupić i zaktywizować wokół Kwartalnika tę grupę społeczną, która w chwili obecnej ma największe problemy z zaprezentowaniem swojego dorobku. Chcemy pokazywać ludzi dziś żyjących, a także tych o których często zapominano, a mimo to ich dorobek jest imponujący oraz warty przypomnienia. Chcemy, aby na łamach Kwartalnika "Ziemia Odrowążów" publikowali ludzie nauki i regionaliści, bo w końcu to my sami jesteśmy kopalnią tematów.

 

 

kwartalnik 015 kwartalnik 017 kwartalnik 019 kwartalnik 20

Na przestrzeni lat od poczatku powstania Kwartalnika Społeczno - Kulturalnego prawie 30 publikacji ujrzało światło dzienne, a to wszystko dzięki współpracy powiatów: koneckiego, opoczyńskiego, przysuskiego i szydłowieckiego. Jednocześnie zapraszamy do lektury i współpracy...

Z poważaniem

REDAKCJA

winieta1